fbpx
Snusfornuft
MISJONEN: Atle Antonsen og Johan Golden har oppdaget Snusfornuft. Foto: P4/illustrasjon
MISJONEN: Atle Antonsen og Johan Golden har oppdaget Snusfornuft. Foto: P4/illustrasjon

Misjonen på P4 har oppdaget Snusfornuft

Det er ikke hver dag Snusfornuft får sendetid på eteren. Men nå har vi altså fått det.

Atle Antonsen og Johan Golden har holdt det gående med programmet Misjonen på P4 i en årrekke. I en av de nyeste episodene har de oppdaget nettsiden du leser akkurat nå, Snusfornuft, og vi er rause nok til å anbefale en lytt.

Fortsetter etter avspilleren.

Om avspilleren over mot formodning ikke starter på riktig tidspunkt i podkasten, så kan du spole til 22:22 for snusinnslaget.

Ellers kommenterer vi gjerne kort på innholdet i innslaget:

Snusfornuft er ingen direkte konkurrent til nevnte Snus News, da anbefaler vi med glede vår søsterside Snusinfo.no, som sannsynligvis er mer i samme kategori som våre venner hos Snus News. Her på Snusfornuft løfter vi primært saker knyttet til snus- og tobakkspolitikk, og anbefaler med glede et par av våre nyeste saker til glede for nye lesere:

Men vi mener fortsatt at vi trenger en snusemoji, altså …

Antonsen og Golden snakker primært om vårt engasjement knyttet til snusemojien.

Denne emojien finnes dessverre ikke. Foto: Swedish Match/Snusemoji.com

De leser med stor innlevelse opp vårt budskap i sendingen, og vi deler veldig gjerne lenken til underskriftskampanjen vår, slik at de over 500 000 nordmenn som snuser også kan få en snusemoji for å spice opp meldingene sine.

For som P4-programlederne så fint siterer oss:

Det er over 6 000 nordmenn som hvert år dør av røyk. Ingen dør av snus. Likevel finnes det en sigarettemoji, og ingen snusemoji.

Morna!

Nils Erlimo

Sosiale medier

Følg Snusfornuft i sosiale medier.