Atle Antonsen og Johan Golden har holdt det gående med programmet Misjonen på P4 i en årrekke. I en av de nyeste episodene har de oppdaget nettsiden du leser akkurat nå, Snusfornuft, og vi er rause nok til å anbefale en lytt.
Fortsetter etter avspilleren.
Om avspilleren over mot formodning ikke starter på riktig tidspunkt i podkasten, så kan du spole til 22:22 for snusinnslaget.
Ellers kommenterer vi gjerne kort på innholdet i innslaget:
Snusfornuft er ingen direkte konkurrent til nevnte Snus News, da anbefaler vi med glede vår søsterside Snusinfo.no, som sannsynligvis er mer i samme kategori som våre venner hos Snus News. Her på Snusfornuft løfter vi primært saker knyttet til snus- og tobakkspolitikk, og anbefaler med glede et par av våre nyeste saker til glede for nye lesere:
- Snuskete statsbudsjett
- Nikotinposer er et skritt mot et røykfritt Danmark
- Hvordan ser vi i Swedish Match på kontakten mellom politikere og tobakksbransjen?
Men vi mener fortsatt at vi trenger en snusemoji, altså …
Antonsen og Golden snakker primært om vårt engasjement knyttet til snusemojien.

De leser med stor innlevelse opp vårt budskap i sendingen, og vi deler veldig gjerne lenken til underskriftskampanjen vår, slik at de over 500 000 nordmenn som snuser også kan få en snusemoji for å spice opp meldingene sine.
For som P4-programlederne så fint siterer oss:
Det er over 6 000 nordmenn som hvert år dør av røyk. Ingen dør av snus. Likevel finnes det en sigarettemoji, og ingen snusemoji.
Morna!